Kondensatory

Działanie fizyologiczne obu prądów indukcyjnych nie jest jednakowe. Zgodnie z prawem du Bois Reymonda prąd zamknięcia, jako wolniej narastający, działa znacznie słabiej od prądu otwarcia, Jeżeli znajdziemy odległość między cewkami, przy której prąd otwarcia zaczyna już wywoływać skurcz mięśnia, dla otrzymania skurczu od prądu zamknięcia trzeba znacznie jedną cewkę do drugiej przybliżyć. (Nefrolog Kraków, oraz operacje chirurgiczne)

Zamiast krótkotrwałych prądów indukcyjnyeh można używać do drażnienia mięśnia wyładowań kondensatorów. Metoda ta jest o wiele lepsza od poprzednio opisanej, gdyż, znając fizyczne warunki doświadczenia, możemy obliczyć łatwo wszystkie cechy stosowanej podniety. Jeżeli pojemność kondensatora jest równa C faradów, napięcie, do którego go ładujemy V wolt, to ilość elektryczności zebrana w kondensatorze, a więc przechodząca przez nerw podczas wyładowania, równa się VC, energia jest przedstawiona wzorem V2C.

Doświadczenie, mające na celu drażnienie mięśnia kondensatorem, zestawiamy jak następuje od ogniwa D prowadzimy przez klucz prąd do opornicy i reochordu ; od kontaktu ruchomego C i nieruchomego dalej idą druty do bocznych kontaktów zwykłego komutatora Pohla, z którego krzyżujące się druty są usunięte, środkowe zaś kontakty łączymy n odpowiednio dobranym kondensatorem. Jeżeli kontakty od reochordu i kondensatora połączymy drutem miedzianym i zamkniemy klucz, między kontaktami powstanie pewna różnica potencyałów, do której naładuje się kondensator, Skoro teraz przerwiemy połączenie kondensatora z reochordem, a natomiast połączymy kondensator z drutami, prowadzącemi do mięśnia, kondensator wyładuje się przez mięsień. [podobne: mezoterapia igłowa, Dentysta Piaseczno, Gabinet Stomatologiczny]

 

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Styczeń 7th, 2018 at 16:08 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: Gabinet Stomatologiczny mezoterapia igłowa orteza stawu skokowego