Angioplastyka w zawale mięśnia sercowego z angioplastyką z angioplastyką z angioplastyką ad 8

Jednak dowody potwierdzają wiarygodność oceny FFR tętnic wieńcowych niezwiązanych z zawałem w tym kontekście.20 Zastosowanie strategii kierowanej przez FFR do całkowitej rewaskularyzacji podczas STEMI może znacząco zmniejszyć liczbę niepotrzebnych interwencji podczas pierwotnej PCI oraz liczba kolejnych rewaskularyzacji. Odsetek angiograficznie istotnych, niezwiązanych z zawałem zmian w tętnicach wieńcowych z FFR większym niż 0,80 wynosił 31% w badaniu DANAMI-3-PRIMULTI i 50% w niniejszym badaniu. Ogólnie korzystne wyniki u pacjentów z nieleczonymi zmianami z FFR powyżej 0,80 w grupie pełnej rewaskularyzacji przemawiają za tym, że odroczenie leczenia tych zmian tętnic wieńcowych bez infekcji FFR jest bezpieczne, chociaż analizy ta podgrupa nie została wcześniej sprecyzowana. W przeciwieństwie do próby DANAMI-3-PRIMULTI, w naszym badaniu przeprowadzono rewaskularyzację z użyciem FFR podczas pierwotnej PCI. Ta strategia ogranicza potrzebę sekwencyjnych cewników i może ograniczyć koszty, z uwagi na znacznie niższą częstotliwość testów obciążeniowych związanych z predyspozycją i nawracających hospitalizacji z powodu bólu w klatce piersiowej i niewydolności serca w grupie otrzymującej rewaskularyzację kierowaną przez FFR.
Ponowna rewaskularyzacja niedokrwiennych tętnic wieńcowych – wykonywana na podstawie oceny klinicznej obejmującej obrazowanie nieinwazyjne – została przeprowadzona u 59 pacjentów w grupie otrzymującej PCI tętnic wieńcowych związanych z zawałem tylko w ciągu pierwszych 45 dni po pierwszym zabiegu wykonane i nie zostało uwzględnione jako punkt końcowy w tej próbie. Ta strategia, zgodna z aktualnymi zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, nie była dozwolona we wcześniej wspomnianych próbach .8,9,17 Nawet przy wyłączeniu tych 59 rewaskularyzacji, korzystny wpływ całkowitej rewaskularyzacji kierowanej przez FFR nad leczeniem tylko tętnice wieńcowe związane z zawałem były znaczące.
Nasze badanie ma ograniczenia. Żadne informacje nie zostały przechwycone na skriningowanych i kwalifikujących się pacjentach, którzy nie zostali zapisani. Biorąc pod uwagę projekt otwarty, możliwe jest, że wśród pacjentów i lekarzy pojawiło się uprzedzenie do następnej rewaskularyzacji wśród osób przypisanych do grupy leczonej wyłącznie tętnicą wieńcową związaną z zawałem, na podstawie ich wiedzy o wynikach angiograficznych. Dwie trzecie rewaskularyzacji wykonanych, choć orzekanych jako wskazane klinicznie, nie zostało wykonanych w celu zajęcia się ostrym zespołem wieńcowym, ale w celu rozwiązania mniej ostatecznych wskazań, dla których wpływ na śmiertelność pozostaje wątpliwy. Nasze badanie nie było w stanie wykryć różnic w zdarzeniach o niskiej częstotliwości, takich jak śmierć, zawał serca i udar. Ponieważ przeprowadziliśmy badanie FFR w obu grupach, różnica między grupami w czasie zabiegu i objętość użytego materiału kontrastowego nie uwzględniają różnic, które można by oczekiwać między strategią rewaskularyzacji tętnic wieńcowych niezwiązanych z zawałem oraz z zawałem mięśnia sercowego tylko tętnica wieńcowa.
Podsumowując, wśród pacjentów ze STEMI i chorobą wielonaczyniową, pełna rewasku- laryzacja zmian niezwiązanych z zawałem w FFR w ostrej fazie pierwotnej PCI zmniejszyła ryzyko złożonego wyniku sercowo-naczyniowego w porównaniu ze strategią leczenia zawału. tylko związana arteria Spadek ten był głównie spowodowany zmniejszeniem zapotrzebowania na kolejną rewaskularyzację.
[podobne: ciemnozielony stolec, plastyka ud, świąd sromu w ciąży ]
[podobne: ostryż długi, montelupich stomatologia, trigeminia komorowa ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Angioplastyka w zawale mięśnia sercowego z angioplastyką z angioplastyką z angioplastyką ad 8”

 1. Toe Says:

  Trzeba sie badac i tyle

 2. Szymon Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kosmetyki do solarium[...]

 3. Teodor Says:

  Ból brzucha w prawym podbrzuszu może oznaczać torbiel jajnika

 4. Elena Says:

  [..] Cytowany fragment: dermatolog lublin[...]

 5. Antoni Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: utrata włosów[...]

 6. Bitmap Says:

  Nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia.

 7. Julia Says:

  może i was dotyczy podobny problem

 8. Lidia Says:

  Popytajcie lekarzy na oddziałach onkologicznych

 9. 3D Waffle Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usg żył[...]

 10. Weronika Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie kanałowe mikroskopem[...]

 11. Tymoteusz Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: ashwagandha dawkowanie[...]

 12. Alex Says:

  Słyszałam że pomaga na dolegliwości trawienne

 13. Kingfisher Says:

  ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

 14. Michał Says:

  Nie wiem już co robić

Powiązane tematy z artykułem: montelupich stomatologia ostryż długi trigeminia komorowa