Angioplastyka w zawale mięśnia sercowego z angioplastyką z angioplastyką z angioplastyką czesc 4

W przypadku tętnic wieńcowych innych niż zawał ze zmianami ograniczającymi przepływ (FFR, .0,80), wykonano PCI – najlepiej ze stentami wymywającymi ewerolimus – zazwyczaj podczas tej samej interwencji; ten krok mógłby zostać opóźniony według uznania operatora (np. w przypadku złożonych uszkodzeń lub problemów logistycznych), ale musiał zostać wykonany podczas hospitalizacji wskaźnika, a najlepiej w ciągu 72 godzin. Tylko u pacjentów otrzymujących tylko leczenie zawałowe (grupa z zawałem tętniczym) zabieg zatrzymano po uzyskaniu pomiarów FFR. Każdy pacjent został skierowany do swojego kardiologa leczącego. Zarówno pacjent, jak i leczący kardiolog byli nieświadomi wyników badań FFR, ale byli świadomi angiografii. Zalecono plan zarządzania oparty na aktualnych wytycznych postępowania, ale dalsze badania i zarządzanie opieką zostały przeprowadzone według uznania kardiologa leczącego. W związku z tym leczący kardiolog mógłby zdecydować, czy rewaskularyzacja tętnic wieńcowych niezwiązanych z zawałem była konieczna na podstawie testów przeprowadzonych w celu wykrycia niedokrwienia, objawów lub oceny klinicznej. Wybrane, klinicznie wskazane rewaskularyzacje przeprowadzone w ciągu 45 dni po pierwotnej interwencji nie zostały uznane za zdarzenia, zgodnie z protokołem. Pilne rewaskularyzacje wykonane w ciągu 45 dni lub kolejne rewaskularyzacje przeprowadzone później zostały zliczone jako zdarzenia. Dodatkową opiekę nad pacjentem, w tym wdrożenie schematów leczenia przeciwzakrzepowego i przeciwzakrzepowego, przeprowadzono zgodnie ze współczesnymi wytycznymi.
Pomiar FFR
Miejsca, które zostały zablokowane o 50% lub więcej, zostały zidentyfikowane podczas angiografii. Dostępny w handlu przewód ciśnieniowy (St. Jude Medical) zastosowano do pomiaru stosunku Pa / Pd w spoczynku i podczas maksymalnego indukowanego przekrwienia. Hyperemię osiągnięto przez dożylne podanie 140 .g adenozyny na kilogram masy ciała na minutę lub przez powtarzane, zwiększające dawkę, śród-wieńcowe wstrzyknięcia bolusów adenozyny (40 do 100 .g dla prawej tętnicy wieńcowej i 60 do 100 .g dla lewej tętnicy wieńcowej tętnica).
Kontynuacja
Obserwację wykonano podczas wizyt ambulatoryjnych, które miały miejsce 30 dni oraz 12, 24 i 36 miesięcy po pierwotnej rewaskularyzacji. Pacjenci, u których nie zaplanowano wizyty ambulatoryjnej, skontaktowali się z pocztą lub telefonicznie. Pierwszych pięciu pacjentów zapisanych do badania w każdym ośrodku badawczym było monitorowanych pod kątem przestrzegania protokołu i dostarczało dane na temat zmiennych wymienionych w formularzu sprawozdania z przypadku; następnie przeprowadzono losowy monitoring. Wszystkie zgłoszone zdarzenia były monitorowane.
Punkty końcowe
Pierwotny punkt końcowy zdefiniowano jako połączenie umieralności z dowolnej przyczyny, niezakończonego zgonem zawału mięśnia sercowego, każdej rewaskularyzacji i zdarzeń naczyniowo-mózgowych (MACCE) po 12 miesiącach dla grupy pełnej rewaskularyzacji w porównaniu z grupą tylko z zawałem tętnicy. Wtórne punkty końcowe obejmowały główny punkt końcowy, który oceniano na 24 i 36 miesięcy, oprócz następujących wyników, które oceniono na 12, 24 i 36 miesięcy: każdy element pierwotnego punktu końcowego; zespół zgonów z jakiejkolwiek przyczyny i zawał mięśnia sercowego; połączenie śmierci sercowej, zawału mięśnia sercowego, każdej rewaskularyzacji, udaru i dużego krwawienia; połączenie hospitalizacji z powodu niewydolności serca i niestabilnej dławicy piersiowej; każda rewaskularyzacja; zakrzepica w stencie; i koszty leczenia
[podobne: poradnia chorób zakaźnych, układ siateczkowo śródbłonkowy, nfz skierowanie na leczenie uzdrowiskowe ]
[podobne: zespol reynauda, zaldiar ulotka, mupirox maść ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Angioplastyka w zawale mięśnia sercowego z angioplastyką z angioplastyką z angioplastyką czesc 4”

 1. Pepper Legs Says:

  Chory powinien leżeć na boku.

 2. Kordian Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Poradnia dietetyczna Trójmiasto[...]

 3. Mieszko Says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

 4. Mr. Peppermint Says:

  Prosze nie wprowadzac ludzi w blad

 5. Disco Potato Says:

  Article marked with the noticed of: usługi pogrzebowe warszawa[...]

 6. Nikola Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: redox extreme efekty[...]

 7. 57 Pixels Says:

  Jak prawidłowo ułożyć chorego na boku?

 8. Michalina Says:

  Dobry i rzeczowy artykuł

 9. Captain Peroxide Says:

  byłam u dermatolożki

 10. Snow Hound Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: usg tarczycy Warszawa[...]

 11. Eryk Says:

  Article marked with the noticed of: Astma w ciąży[...]

 12. Capital F Says:

  [..] Cytowany fragment: ćwiczenia[...]

 13. Laura Says:

  Co sądzicie o takich zabiegach poza granicami kraju?

 14. Marek Says:

  Rozumiem, że największy problem że nie ma badań

 15. Woo Woo Says:

  Ja mam stwierdzona nadczynność ale objawy niedoczynność tarczycy

Powiązane tematy z artykułem: mupirox maść zaldiar ulotka zespol reynauda