Angioplastyka w zawale mięśnia sercowego z angioplastyką z angioplastyką z angioplastyką

U pacjentów z zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST (STEMI), zastosowanie przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI) w celu przywrócenia przepływu krwi w tętnicy wieńcowej związanej z zawałem polepsza wyniki. Zastosowanie PCI w tętnicach wieńcowych bez zawału pozostaje kontrowersyjne. Metody
Losowo przydzielono 885 pacjentów ze STEMI i chorobą wielonaczyniową, którzy przeszli pierwotną PCI tętnicy wieńcowej związanej z zawałem w stosunku 1: 2, aby poddać się całkowitej rewaskularyzacji tętnic wieńcowych niezwiązanych z zawałem kierowanych przez rezerwę przepływu cząstkowego (FFR) (295). pacjenci) lub nie poddani rewaskularyzacji tętnic wieńcowych innych niż zawały (590 pacjentów). Procedurę FFR przeprowadzono w obu grupach, ale w drugiej grupie zarówno pacjenci, jak i ich kardiolog nie byli świadomi wyników badań FFR. Pierwszorzędowym punktem końcowym był zgon z jakiejkolwiek przyczyny, niezakończony zgonem zawał mięśnia sercowego, rewaskularyzacja i zdarzenia naczyniowo-mózgowe po 12 miesiącach. Klinicznie wskazane rewaskularyzacje planowe wykonane w ciągu 45 dni po pierwotnej PCI nie były liczone jako zdarzenia w grupie otrzymującej PCI tylko w przypadku tętnicy wieńcowej związanej z zawałem.
Wyniki
Pierwotny wynik wystąpił u 23 pacjentów w grupie z całkowitym rewaskularyzacją oraz u 121 pacjentów z grupy tylko z zawałem i tętnicą, którzy nie otrzymali pełnej rewaskularyzacji, co odpowiada 8 i 21 zdarzeniom na 100 pacjentów (współczynnik ryzyka, 0,35; przedział ufności 95% [CI], 0,22 do 0,55; P <0,001). Śmierć wystąpiła u 4 pacjentów w grupie z całkowitym rewaskularyzacją iu 10 pacjentów w grupie z zawałem i tętnicą (1,4% vs. 1,7%) (współczynnik ryzyka 0,80; 95% CI, 0,25 do 2,56), zawał mięśnia sercowego w 7 i odpowiednio 28 pacjentów (2,4% vs. 4,7%) (współczynnik ryzyka, 0,50; 95% CI, 0,22 do 1,13), rewaskularyzacja u 18 i 103 pacjentów (6,1% vs. 17,5%) (współczynnik ryzyka, 0,32; CI, od 0,20 do 0,54) oraz zdarzenia naczyniowo-mózgowe u 0 i 4 pacjentów (0 w porównaniu z 0,7%). Poważne działania niepożądane związane z FFR wystąpiły u 2 pacjentów (zarówno w grupie otrzymującej leczenie zawałowe).
Wnioski
U pacjentów ze STEMI i chorobą wielonaczyniową, u których wykonano pierwotną PCI tętnicy związanej z zawałem, dodanie pełnej kierowanej FFR rewaskularyzacji tętnic niezwiązanych z zawałem w ostrym położeniu spowodowało ryzyko wystąpienia złożonego wyniku sercowo-naczyniowego niższego niż ryzyko wśród osób leczonych tylko z powodu tętnicy związanej z zawałem. To odkrycie było głównie wspierane przez zmniejszenie kolejnych rewaskularyzacji. (Finansowane przez Maasstad Cardiovascular Research i inne; Porównawczy numer Acute ClinicalTrials.gov, NCT01399736.)
Wprowadzenie
Pacjenci z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST (STEMI) najlepiej leczeni są przezskórną interwencją wieńcową (PCI) związaną z zawałem tętnicą wieńcową i implantacją stentów.1,2 Około 50% tych pacjentów ma dodatkowe, ciężkie zwężenie zmiany w tętnicach wieńcowych niezwiązanych z zawałem. 3-6. Pozostaje zapotrzebowanie na wysokiej jakości, ukierunkowaną na dowody strategię leczenia niedokrwiennych zmian tętnic wieńcowych.
Na podstawie nieandomizowanych badań klinicznych uprzednio zalecano konserwatywne podejście do zmian tętnic wieńcowych innych niż zawał.1,2,7 Dwa randomizowane badania kliniczne zakwestionowały tę koncepcję, pokazując, że zapobiegawcze stosowanie stentów do leczenia nie-zawałowego. związane zmiany w tętnicach wieńcowych w ostrej fazie zmniejszyły ryzyko kolejnych zdarzeń niepożądanych. 9 W obu badaniach decyzja o zastosowaniu stentów w przypadku tych zmian była oparta na wyglądzie angiograficznym, niezależnie od tego, czy zmiany powodowały niedokrwienie lub objawy
[więcej w: poradnia chorób zakaźnych, pląsawica huntingtona wiki, prądy interferencyjne działanie ]
[więcej w: zespol reynauda, zaldiar ulotka, mupirox maść ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Angioplastyka w zawale mięśnia sercowego z angioplastyką z angioplastyką z angioplastyką”

 1. Hog Butcher Says:

  Czy zdjęcia płodu na USG 4D są faktycznie tak dokładne

 2. Papa Smurf Says:

  Do tego non stop zimne ręce

 3. Antonina Says:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

 4. Tough Nut Says:

  Article marked with the noticed of: transport medyczny[...]

 5. Karolina Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odszkodowania za wypadek[...]

 6. Little Cobra Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: miód[...]

 7. Dagmara Says:

  Przerazajace to…

 8. Liquid Science Says:

  poza błonnikiem należy przyjmowac antyoksydanty

 9. Trip Says:

  na nadciśnienie, wystarczy suplementacja

 10. Breadmaker Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do metanabol[...]

 11. Flint Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: redox extreme efekty[...]

 12. Elżbieta Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do poradnia psychologiczna[...]

 13. Joanna Says:

  Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

 14. Marta Says:

  mam wrażenie, że ludzka głupota się pogłębia

 15. Hubert Says:

  Sporo ciekawych informacji

 16. Manimal Says:

  [..] Cytowany fragment: odżywki hi tec[...]

 17. Troubadour Says:

  Article marked with the noticed of: podkłady medyczne[...]

 18. Jacek Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do trening[...]

 19. Krzysztof Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

 20. Bugger Says:

  Nie podoba mi sie to co sie dowiedzialem

 21. Michalina Says:

  Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

Powiązane tematy z artykułem: mupirox maść zaldiar ulotka zespol reynauda