helicobacter badania czesc 4

Gdy badanie zostało zatrzymane, 111 pacjentów otrzymywało klarytromycynę, a 83 otrzymywało placebo; wszystkim zaoferowano kontynuację leczenia w otwartym badaniu (dane niepokazane). Spośród 682 zapisanych pacjentów 333 pochodziło z 22 ośrodków w USA, 175 z 26 francuskich, 138 z 14 niemieckich ośrodków, a 36 z 4 angielskich ośrodków. Kolejne 172 pacjentów nie kwalifikowało się do udziału w badaniu: 46 miało liczbę CD4 wyższą niż 100 na milimetr sześcienny lub nieokreśloną, 45 nie zgadzało się na zgodę, 18 było niechętnych do przestrzegania protokołu, 12 miało pozytywne hodowle dla kompleksu M. avium w momencie badania przesiewowego i 51 nie były kwalifikowalne z innych powodów. Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka linii podstawowej 682 pacjentów z AIDS losowo przypisanych do klarytromycyny lub placebo. Podstawowe cechy demograficzne i zmienne związane z chorobą były podobne w obu grupach leczenia (tabela 1). W stanie wyjściowym najczęstszymi stanami związanymi z HIV były kandydoza jamy ustnej (u 68% pacjentów), zapalenie płuc Pneumocystis carinii (w 33%), owłosiona leukoplakia (w 24%), łojotokowe zapalenie skóry (w 21%), półpasiec w dystrybucji dermatomów (w 18 procentach) i innych infekcjach wirusowych opryszczki (w 18 procentach). Inne stany związane z HIV to mięsak Kaposiego (u 10% pacjentów), anemia (w 8%), toksoplazmoza mózgowa (w 5%) i atypowa mykobakterioza (w 3%). Nie było statystycznie istotnych różnic w częstości występowania chorób związanych z HIV w dwóch grupach leczonych. W porównaniu z pacjentami w Stanach Zjednoczonych europejscy pacjenci mieli wyższą średnią liczbę CD8 (630 w porównaniu z 525 na milimetr sześcienny), mniejszą częstość stosowania dożylnego narkotyków (12 procent w porównaniu z 17 procentami), ale podobny średni okres ponieważ zdiagnozowano zakażenie wirusem HIV (3,9 vs. 3,8 lat).
Spośród 682 pacjentów włączonych do badania 341 losowo przydzielono do każdej grupy leczenia; jednak 14 zostało wyłączonych z analizy z powodu pozytywnych hodowli wstępnych, a został wyłączony, ponieważ nie było dostępnej hodowli wstępnej. Tak więc pierwotna analiza zamiaru leczenia obejmowała 667 pacjentów: 333 w grupie klarytromycyny i 334 w grupie placebo.
Tabela 2. Tabela 2. Główne przyczyny wycofania się z badania. Średni czas leczenia był dłuższy w grupie klarytromycyny niż w grupie placebo (10,5 vs 9,5 miesiąca). Tabela 2 przedstawia powody wycofania. Średni czas obserwacji wynosił 427 dni w grupie klarytromycyny i 402 dni w grupie placebo. Równe proporcje pacjentów w obu grupach (12 procent w każdym) zostały utracone w celu obserwacji. Średnio pacjenci, którzy wycofali się z leczenia, byli obserwowani przez 197 dni później (maksymalna możliwa obserwacja, 251 dni).
Występowanie zakażenia M. avium Complex
Rycina 1. Krzywe Kaplana-Meiera dla rozwoju zakażenia złożonego M. avium u pacjentów z AIDS, przyjmujących klarytromycynę lub placebo. Liczbę pacjentów pozostających w każdej z grup leczenia, którzy byli wolni od infekcji w każdym 100-dniowym przedziale przedstawiono na dole figury.
Infekcje M. avium complex rozwinęły się u 19 z 333 pacjentów w grupie klarytromycyny (6 procent) iu 53 z 334 pacjentów w grupie placebo (16 procent) (ryc. 1)
[hasła pokrewne: zespol reynauda, zespół kanału guyona, violetta 3 online ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 08:35 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “helicobacter badania czesc 4”

 1. Tomasz Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: leki[...]

 2. Murmur Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: protetyka na implantach[...]

 3. Remigiusz Says:

  wyniki usg wykazały na lewym płacie

 4. Natural Mess Says:

  U mnie pojawił się nie jeden włókniak

 5. Tadeusz Says:

  Do tego non stop zimne ręce

 6. Junkyard Dog Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: najlepsze odchudzanie[...]

 7. Voluntary Says:

  [..] Cytowany fragment: odzież ochronna[...]

 8. Arkadiusz Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rtg żary[...]

 9. Manimal Says:

  Jagody Goji sa uzywane od dobrych kilkunastu lat

 10. Laura Says:

  Regeneracja wątroby – temat zawsze na czasie

 11. Janina Says:

  Moja sąsiadka właśnie ma duże zwyrodnienia

Powiązane tematy z artykułem: violetta 3 online zespol reynauda zespół kanału guyona