Mikromacierz chromosomalny kontra kariotypowanie w diagnostyce prenatalnej AD 6

Charakterystykę badanej populacji, w tym wskazania do badań prenatalnych, podano w tabeli 1. Uzyskano odpowiednią próbkę do analizy mikromacierzy dla 4391 (99,7%) z tych 4406 uczestników. Ogólnie, mikromacierz zakończył się powodzeniem w 98,8% przypadków (4340 z 4391). Analizę mikromacierzy przeprowadzono na niehodowanych próbkach dla 3860 (87,9%) z 4391 uczestników. Z powodzeniem uzyskaliśmy wyniki badań w 3408 (88,3%) z tych 3860 nieokulturowanych próbek: 1781 (93,2%) z 1910 próbek kosmówkowo-kosmówkowych i 1627 (83,4%) próbek płynu owodniowego z 1950 roku. Wynik badania uzyskano z próbki hodowanej, a nie niekulturowej, w pozostałych 932 (21,5%) z 4340 przypadków udanej mikromacierzy.
Tabela 2. Tabela 2. Wyniki analizy kariotypu i mikromacierzy w 4282 próbkach z niemazynowym kariotypem, według anormalności cytogenetycznej. Pięćdziesiąt osiem próbek wykazało mozaikowość kariotypu i zostało wykluczonych z tego badania. Pozostałe 4282 próbki włączono do analizy pierwotnej (tabela 2). Spośród nich 317 (7,4%) wspólnych autosomalnych i 57 (1,3%) aneuploidii płciowych chromosomów zidentyfikowano za pomocą standardowego kariotypowania. Analiza mikromacierzy zidentyfikowała wszystkie te aneuploidie. Osiem z tych przypadków, wszystkie z niehodowanych próbek kosmówki i kosmków, były mozaiką na mikromacierzy i mogły reprezentować mozaikę niewykrytą przy kariotypowaniu. W żadnym z tych przypadków nie stwierdzono skażenia komórek macierzystych. Wszystkie 22 asymetryczne przegrupowania zostały również zidentyfikowane za pomocą mikromacierzy (1 jako mozaika).
Zgodnie z oczekiwaniami, żadna z pozornie zrównoważonych zmian w identyfikacji kariotypu nie została zidentyfikowana przy użyciu analizy mikromacierzy, co sugeruje, że te rearanżacje były naprawdę zrównoważone. Spośród trzech chromosomów znacznikowych wykrytych przy kariotypowaniu wykryliśmy dwa na mikromacierzy. Wyniki uzyskane na FISH sugerują, że trzeci chromosom markerowy nie zawierał euchromatyny i dlatego mało prawdopodobne jest, aby zawierał geny, był wykryty za pomocą mikromacierzy lub miał znaczenie kliniczne. Siedemnaście triploidalnych próbek (0,4%) było obecnych w naszej serii; żaden nie został zidentyfikowany na mikromacierzy; u 15 (88,2%) test na skażenie komórek macierzystych ujawnił nieprawidłowe wyniki sugerujące triploidię. Jeden inny zapisano jako mozaikę 47, XXY na mikromacierzy. Trzy z 17 triploidalnych płodów miały normalne obrazy ultrasonograficzne w czasie pobierania próbek kosmówki kosmówkowej.
Tabela 3. Tabela 3. Częstotliwość i kliniczna interpretacja mikrodelementów i duplikacji na chromosomalnej mikromacierzy w 3822 próbkach z normalnym kariotypem, zgodnie z wskazaniem do badania prenatalnego. Analiza metodą mikromacierzy ujawniła istotne klinicznie segmentowe aneuploidie niewykryte przy kariotypowaniu (tabela 3 i tabela S1 w dodatkowym dodatku)
[hasła pokrewne: dermatolog na nfz gdańsk, choroba pląsawica huntingtona, mielopatia szyjna objawy ]
[więcej w: olx prabuty, deca durabolin efekty, hormon folikulotropowy ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 11:18 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Mikromacierz chromosomalny kontra kariotypowanie w diagnostyce prenatalnej AD 6”

 1. Emil Says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 2. Mr. Fabulous Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: spa[...]

 3. Jerzy Says:

  u mnie pojawił się ból biodra

 4. Joanna Says:

  Dieta jest najważniejsza

 5. Mad Jack Says:

  Jeśli nie chorujesz na jakaś popularną znaną przez lekarza chorobę

 6. Oliwia Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: sprzedaż włosów naturalnych[...]

 7. Emilia Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: liposomalna witamina c[...]

 8. Cabbie Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do marketing medyczny[...]

 9. Matylda Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 10. Shadow Chaser Says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

 11. Sugar Man Says:

  wynik badania poziomu glukozy wymagał od razu konsultacji z diabetologiem ?

 12. Brajan Says:

  Article marked with the noticed of: akumulatory kraków[...]

 13. Mercury Reborn Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: integracja sensoryczna[...]

 14. Sofa King Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kawa świeżo palona[...]

 15. Oliwia Says:

  Trzeba sie badac i tyle

 16. Elena Says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

 17. Cezary Says:

  Lepiej dmuchać na zimne

Powiązane tematy z artykułem: deca durabolin efekty hormon folikulotropowy olx prabuty