Nieprzerwany Dabigatran kontra Warfaryna w przypadku ablacji w migotaniu przedsionków ad

Badanie przeprowadzono zgodnie z postanowieniami Deklaracji Helsińskiej i Międzynarodowej Konferencji na temat Harmonizacji Dobrej Praktyki Klinicznej.28,29 Protokół (dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie) został zatwierdzony przez niezależną komisję komisji ds. etyki w każdym centrum uczestniczącym. Pisemną świadomą zgodę uzyskano od wszystkich pacjentów przed rozpoczęciem próby. Badanie przeprowadzono pod nadzorem komitetu sterującego, a dane (zarówno orzeczone, jak i nieoceniane) zostały sprawdzone przez niezależny komitet monitorujący dane i bezpieczeństwo. Wszystkie główne i drugorzędne punkty końcowe zostały rozstrzygnięte przez niezależny komitet, którego członkowie nie byli świadomi zadań grupy próbnej. Badanie zostało zaprojektowane przez autorów we współpracy ze sponsorem (Boehringer Ingelheim). Autorzy zapewniają rękojmię za dokładność i kompletność danych i analiz oraz za wierność wersji próbnej protokołu. Opracowanie manuskryptu prowadził pierwszy autor, we współpracy ze wszystkimi autorami. Wszyscy autorzy podjęli decyzję o przesłaniu rękopisu do publikacji. Pomoc w przygotowaniu manuskryptu zapewniała pisarka medyczna finansowana przez sponsora. Populacja próbna
Pełne kryteria włączenia i wyłączenia są wymienione w protokole. Pacjenci w wieku 18 lat lub starsi byli włączeni do badania, jeśli mieli napadowe lub utrzymujące się nieowowzroczne migotanie przedsionków z zaplanowaną ablacją migotania przedsionków, udokumentowali migotanie przedsionków w ciągu 24 miesięcy przed badaniem przesiewowym i kwalifikowali się do leczenia dabigatranem (150 mg dwa razy na dobę). ) zgodnie z lokalnymi informacjami na temat przepisywania leku. Kluczowymi kryteriami wykluczenia były: permanentne migotanie przedsionków, migotanie przedsionków wtórne do oczywistej przyczyny odwracalnej oraz migotanie przedsionków zastawkowych.
Leczenie
Pacjenci byli losowo przydzielani w blokach (stosunek 1: 1) do otrzymywania dabigatranu (150 mg dwa razy na dobę) lub warfaryny (połączenie 1, 3 i 5 mg, z dostosowaniem dawki dla docelowego międzynarodowego współczynnika znormalizowanego [INR] 2,0 do 3.0), bez stratyfikacji. Metoda Rosendaala została wykorzystana do oceny odsetka czasu, w którym wartość INR pacjenta mieściła się w zakresie terapeutycznym30. Pacjenci, którzy wcześniej przyjmowali antagonistę witaminy K i zostali przydzieleni do grupy leczonej warfaryną, rozpoczęli leczenie próbne, gdy INR było mniejsze niż 3,0 ( <2,6 u pacjentów w japońskich ośrodkach . 70 lat); Leczenie dabigatranem rozpoczęto, gdy wartość INR pacjenta była mniejsza niż 2,0.
Badanie składało się z czterech następujących po sobie okresów: okres przesiewowy od 0 do 2 tygodni; okres leczenia preceptacyjnego trwający od 4 do 8 tygodni, w celu osiągnięcia pożądanego stabilnego zakresu leczenia przeciwzakrzepowego u pacjentów otrzymujących warfarynę; okres leczenia pozajelitowego trwający 8 tygodni (poczynając od procedury ablacji); oraz 1-tygodniowy okres obserwacji (ryc. S1 w dodatkowym dodatku, dostępne na stronie internetowej). Wszystkim pacjentom poddano wstępne badanie echokardiograficzne przezprzełykowe w celu wykluczenia skrzeplin lewego przedsionka. Poranną dawkę dabigatranu przyjmowano w dniu ablacji w zwykłym zaplanowanym czasie. Ablację przeprowadzono z nieprzerwanym leczeniem przeciwzakrzepowym, a leczenie przeciwzakrzepowe kontynuowano przez 8 tygodni po zabiegu
[patrz też: pląsawica huntingtona wiki, nfz łódź sanatoria lista oczekujących, przychodnia szklarska poręba ]
[patrz też: zespół marfana objawy, von willebranda, olx giełda zwierząt ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Nieprzerwany Dabigatran kontra Warfaryna w przypadku ablacji w migotaniu przedsionków ad”

 1. Pola Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: farmacja[...]

 2. Midas Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: fdm kurs[...]

 3. Lena Says:

  Bo lubię owoce… Jeść

 4. Little General Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

 5. Mia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do implanty lublin[...]

 6. Hubert Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu inhibitor korozji[...]

 7. Tomasz Says:

  [..] Cytowany fragment: akumulatory kraków[...]

 8. Miłosz Says:

  Skoro to jest cech genetyczna i do tego zanik produkcji laktazy

 9. Alan Says:

  możliwość badań klinicznych z Pratia

 10. Cosmo Says:

  Witam. Niedoczynność mam od urodzenia

 11. Marcin Says:

  [..] Cytowany fragment: najlepsze spalacze[...]

 12. Szymon Says:

  Article marked with the noticed of: chirurgia dentystyczna[...]

 13. Marcin Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: witamina liposomalna[...]

 14. Ksawery Says:

  Bedzie jakas kontynuacja tego tematu ?

 15. Lilia Says:

  Nie ma co się bać

 16. Adrianna Says:

  wlasnie z jelita grubego sie wchłaniają

Powiązane tematy z artykułem: olx giełda zwierząt von willebranda zespół marfana objawy