Prądy indukcyjne

Elektrody, doprowadzające prąd K, umieszczamy tak, żeby punkt umocowania mięśnia leżał między niemi. Jeżeli będziemy drażnili prądem bardzo słabym, przy zamykaniu skurczy się tylko ta połowa, na której leży katoda. Przy prądach trochę silniejszych podrażnienie rozchodzi się już na cały mięsień, ale po stronie katody skurcz występuje prędzej, niż po stronie anody. Dla skurczu otwarcia znajdujemy stosunki odwrotne, Możemy przeto sformułować prawo polarnego dzialania prądu ten sposób: zamknięcie prądu drażni sień przy katoozie, otwarcie zaś przyrodzie. Można również wykazać, że przez cały czas przepływu prądu okolica kałody ma zwiększoną, a okolica anody zmniejszoną pobudliwość. (Nefrolog Kraków, oraz operacje chirurgiczne)

Prądy indukcyjne. Ponieważ dla pobudzenia mięśnia główne znaczenie ma- nie sam prąd, ale zmiana jego natężenia, więc jedną z najlepszych podniet, pospolicie używaną w fizyologii, stanowią krótkotrwale prądy indukcyjne, wytwarzane przez cewkę indukcyjną. Jeżeli chcemy otrzymać szereg szybko po sobie następujących prądów indukcyjnych, automatycznie przerywamy i zamykamy obwód pierwotny. do czego służy tak zwany młoteczek Wagnera. Prąd od ogniwa K prowadzimy do podstawy metalowej ab, na której jest osadzona blaszka elastyczna c z kawałkiem żelaza na końcu. Blaszki tej dotyka z góry śrubka ostro zakończona, do której dalej idzie prąd, a z niej poprzez cewkę pierwotną p do elektromagnesu g, umieszczonego pod kawałkiem żelaza, złączonym z blaszką. Wreszcie z elektromagnesu prąd wraca do ogniwa. Gdy zamkniemy obwód, elektromagnes zaczyna działać, przyciąga ku sobie żelazo, zgina sprężynę i przerywa jej zetknięcie ze śrubką; prąd przez to również się przerywa; elektromagnes przestaje działać, sprężynka wraca do swego położenia pierwotnego i znowu zamyka obwód. W celu wyrównania różnie między prądem zamknięcia i otwarcia, Helmholtz zaopatrzył młoteczek Wagnera dodatkiem d, e, który sprawia, że prąd pierwotny od stosu K nie ulega przerwaniu, lecz dzięki temu dodatkowi sprężynka e dotyka śrubki d, wyłącza cewkę pierwotną P i elektromagnes g, h, X obwodu prądu głównego. W ten sposób unikamy różnicy w działaniu indukcyi własnej cewki pierwotnej i otrzymujemy prądy do pewnego stopnia zrównane. Dla pobudzenia mięśnia prądem indukcyjnym końce drutów cewki wtórnej łączymy z elektrodami biegnącemi do mięśnia. Ponieważ prądy indukcyjne trwają krótko, a przytem prąd zamknięcia i otwarcia maja, kierunek przeciwny, więc nie zachodzi obawa rozkładu elektrolitycznego i można używać elektrod z drutu platynowego. [podobne:lidl gazetka, ciemnozielony stolec, objawy ciąży
]

[patrz też: ostryż długi, montelupich stomatologia, trigeminia komorowa ]

Tags: , ,

This entry was posted on sobota, Wrzesień 7th, 2019 at 16:07 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Prądy indukcyjne”

 1. Gabriela Says:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 2. Troubadour Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: depilacja laserowa pach poznań[...]

 3. Teodor Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do szkła kontaktowe[...]

 4. Ada Says:

  Rozumiem, że największy problem że nie ma badań

 5. Samuel Says:

  Też słyszałam bardzo dobre opinie o rehabilitacji

 6. Kazimierz Says:

  [..] Cytowany fragment: naturalne kosmetyki dla noworodka[...]

 7. Midnight Rider Says:

  [..] Cytowany fragment: leczenie kanałowe mikroskopem[...]

 8. Shadow Chaser Says:

  z wyrostkiem nie ma żartów

 9. Nickname Master Says:

  Ja polecam suplement wapń

 10. Easy Sweep Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 11. Manimal Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: smary plastyczne[...]

 12. Urszula Says:

  Article marked with the noticed of: trenabol[...]

 13. Marika Says:

  Article marked with the noticed of: usuwanie zębów bytom[...]

 14. Captain Peroxide Says:

  Z tarczycą tsza metoda prób i błędów

 15. Olga Says:

  U mnie marchewka jest zawsze obok buraka, selera czy jabłka.

 16. Tan Stallion Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

Powiązane tematy z artykułem: montelupich stomatologia ostryż długi trigeminia komorowa