Wentylacja w niezwykle wcześniaków i funkcji oddychania po 8 latach ad 6

Podobnie, wcześniej informowaliśmy, że wśród dzieci w wieku 8 lat, które urodziły się przedwcześnie w 1997 r. I których ciąża trwała mniej niż 28 tygodni lub których masa urodzeniowa była mniejsza niż 1000 g, miały wyższe przepływy wydechowe niż podobne dzieci urodzone w stanie Victoria w 1991 r. -1992. Jednak przepływy wydechowe w grupie wcześniaków nie uległy poprawie w stosunku do wartości zmierzonych w grupie kontrolnej Główne zalety niniejszego badania obejmują fakt, że kohorty pochodziły z tego samego regionu geograficznego, co wyeliminowało zmiany w wzorcach odsyłania między erami jako możliwe źródło różnic między epokami. Wszystkie niemowlęta otrzymywały intensywną opiekę w jednym z zaledwie czterech oddziałów noworodków przez cały okres, co pozwoliło na doskonałe wskaźniki kontynuacji (przez szkołę podstawową) oraz na badanie seryjnych kohort obejmujących okres, w którym dostępne jest leczenie surfaktantem dla celów klinicznych posługiwać się. Nasze badanie ma pewne ograniczenia. Nie wszyscy, którzy przeżyli w naszych kohortach, byli w stanie poddać się testom czynności płuc, głównie dlatego, że niektóre dzieci były zbyt niepełnosprawne, aby spełnić kryteria testowania. Biorąc pod uwagę ścisłe kryteria uzyskania akceptowalnych wyników w testach funkcji płuc, uzyskanie danych dotyczących czynności płuc na poziomie 100% wszystkich kohorty z dzieciństwa byłoby prawie niemożliwe, a tym bardziej ekstremalnie przedwczesna kohorta z udziałem znacznej części osób, które przeżyły niepełnosprawność. Kolejnym ograniczeniem jest to, że nasze wyniki mogą nie dotyczyć pacjentów w krajach o różnych cechach demograficznych. Ponadto nie dysponujemy danymi na temat hospitalizacji z powodu chorób układu oddechowego dla wszystkich kohort lub zapotrzebowania na leki. Jednak wskaźniki świszczącego oddechu były podobne we wszystkich trzech okresach.
Co oznaczają wyniki naszego badania. Być może założenie, że nosowy CPAP jest mniej inwazyjny i mniej szkodliwy dla płuc niż wentylacja intubacyjna jest błędne. Inną możliwością jest nadużywanie CPAP nosa. Z biegiem czasu próg do rozpoczęcia stosowania CPAP w nosie znacznie się zmniejszył: podawano go niemowlętom z minimalnymi objawami niewydolności oddechowej po urodzeniu, chociaż stan wielu z tych niemowląt mógł się poprawić bez niego. CPAP do nosa stosuje się również przez długie okresy w celu zmniejszenia bezdechu wcześniactwa; Wartość progowa dla lekarzy w zakresie tolerowania bezdechu prawdopodobnie zmniejszyła się z upływem czasu, powodując, że niektóre dzieci są narażone na przedłużone okresy CPAP w nosie.
W latach 1997-2005 nastąpiło zmniejszenie o połowę liczby popołudniowych glikokortykoidów. Chociaż glikokortykosteroidy poporodowe są związane z niekorzystnymi krótkoterminowymi i długoterminowymi skutkami neurorozwojowymi, zmniejszają one również częstość dysplazji oskrzelowo-płucnej.13,14 Ponadto, jeśli glikokortykoidy są podawane niemowlętom z wysokim ryzykiem dysplazji oskrzelowo-płucnej, mogą poprawić prawdopodobieństwo przeżycia bez porażenia mózgowego.15 Dostosowanie do podawania poporodowych glikokortykoidów, wraz z innymi zmiennymi okołoporodowymi, zwiększyło prawdopodobieństwo uzależnienia od tlenu w 36 tygodniu w 2005 r. w porównaniu z 1997 r., Chociaż wzrost ten miał niewielki wpływ na szacunki punktowe dotyczące różnic w przepływie wydechowym między okresami i nie zmienił żadnych wniosków.
Spekulujemy, że przedłużone okresy oksymetrii mogą być częściowo odpowiedzialne za rosnącą zależność od tlenu zaobserwowaną w 2005 r. I że ten trend może przełożyć się na gorszą czynność płuc, gdy dzieci osiągną wiek, w którym będą chodzić do szkoły
[przypisy: lek bez recepty na zapalenie pęcherza, poradnia chorób zakaźnych, usuwanie brodawek poznań ]
[patrz też: ostryż długi, montelupich stomatologia, trigeminia komorowa ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Wentylacja w niezwykle wcześniaków i funkcji oddychania po 8 latach ad 6”

 1. Nickname Master Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: opieka domowa warszawa[...]

 2. Bowler Says:

  mleko nie dostarcza wapnia

 3. Mr. Lucky Says:

  idź do apteki po jakiś suplement i z głowy

 4. Toolmaker Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Szczoteczki soniczne do zębów[...]

 5. Old Orange Eyes Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: implanty warszawa cena[...]

 6. Mr. Fabulous Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do szczoteczki dla dzieci[...]

 7. Electric Player Says:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

 8. Olivia Says:

  Moja babcia ma zaćmę

 9. Aurelia Says:

  Nie ma czegoś takiego, jak „medycyna alternatywna”

 10. Antoni Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do schodołaz towarowy[...]

 11. Keystone Says:

  Article marked with the noticed of: leczenie kanałowe warszawa cennik[...]

 12. Wooden Man Says:

  Article marked with the noticed of: psycholog warszawa[...]

 13. Rafał Says:

  sprawdza się u mnie modrzew dahurski i piję

 14. Błażej Says:

  Co roku co innego pisza

 15. Iga Says:

  mam wrażenie, że ludzka głupota się pogłębia

Powiązane tematy z artykułem: montelupich stomatologia ostryż długi trigeminia komorowa