Własności włóknika

Proces krzepnienia jak się okazuje z badań Popielskiego nad czynnością gruczołów, o grywa wielką rolę w sprawie wydzielania gruczołów, a najnowsze badania serologiczne dowodzą, że krew w rozmaitych okresach krzepnienia posiada odmienne biologiczne własności. Zatem, że proces krzepnienia jest procesem biochemicznym, przemawia spostrzeżenie Valentina, który zauważył, że cieplota krwi podczas krzepnienia zwiększa się 0 stopnia. Oznaczenie czasu krzepnienia krwi. W celu oznaczenia czasu krzepnienia krwi używano wiele sposobów, tak np. krew wypuszczoną z naczynia przelewano przez siatkę i określano czas, który upłynął od chwili wypuszczenia krwi z naczynia aż do chwili której krew skrzepnięta zatrzymywała się na siatce. Vierordt przy oznaczaniu czasu obierał moment tworzenia się nitek włóknika na Țlogku przemytym wyskokiem wprowadzonym do rurki, zawierającej krew. Dogodnym jest przyrząd podany przez Brodió i Russela, lub jego modyfikacye (Bóggs, Słoweow, Czubalski). Przyrząd ten w. najprostszej formie składa się ze zwykłego szkiełka przedmiotowego, w pośrodku którego przylepiony jest czworobok z korka; do wnętrza czworoboku wchodzi cienka rurka połączona z zewnątrz z małym mieszkiem gumowym. Na zwykle szkiełko przykrywkowe bierze się kroplę krwi i moment ten oznacza się za pomocą ehronometru. Z początku, gdy mamy do czynienia z krwią nieskrzepłą, równomierne uciskanie mieszka gumowego wywołuje wstrząśnięcie kropli, które daje się z łatwością obserwować za pomocą mikroskopu i które ustaje, gdy krew skrzepnie. Właściwy zaś koagulometr Brodiego i Russela uproszczony przez Boggsa składa się z kamery, oraz pokrywki metalowej, wraz ze stożkiem szklanym. Dotknięcie ściętą powierzchnią stożka do kropli krwi wystarcza, ażeby zebrać dostateczną ilość krwi do doświadczenia. Okazuje się, że krew konia krzepnie powoli, czasem do 15 minut, pielskiego krew żylna, wypływająca z gruczołu czynnego, krzepnie znacznie wolniej, niż krew wypływająca z gruczołu nieczynnego. Czubalski zaś stwierdził doświadczalnie, że pokarmy białkowe zmniejszają krzepliwość krwi, oraz, że zmiany w krzepliwości podczas trawienia stoją w prostym stosunku do ilości wprowadzonego z pokarmami białka. (stabilizator nadgarstka, aparat na halluksy)

Włóknik czysty nie rozpuszcza się W rozczynie (1 :1000) kwasu solnego lub ługu pęcznieje, tworząc masę galaretowatą, która rozpuszcza się bardzo powolnie w ciągu dni kilku. Rozpuszcza się on również w rozczynach soli obojętnych, rozpadając się przytem według Greena i Dastrea na 2 globuliny, Jeżeli włóknik pozostanie w tej samej krwi, w której się utworzył, to po pewnym czasie zauważyć można, że się rozpuszcza; proces ten znany jest pod nazwą fibruliozy. W celu otrzymania czystego włóknika należy zebrany na miotełkę włóknik przemywać długo wodą, następnie 5 0/0 rozczynem soli, po czem znów wreszcie wyskokiem i eterem. Otrzymany w ten sposób włóknik przedstawia się jako biała włóknista masa sprężysta. We krwi każdego gatunku zwierząt tworzy się odrębny włóknik, odznaczający się mniejszą lub większą swoją rozpuszczalność włóknika we krwi wynosi około 2 0[przypisy: powiększone węzły chłonne pod pachami, , mielopatia szyjna objawy
]

[patrz też: ostryż długi, montelupich stomatologia, trigeminia komorowa ]

Tags: , ,

This entry was posted on środa, Wrzesień 11th, 2019 at 14:38 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Własności włóknika”

 1. Blister Says:

  nie trzeba katować się restrykcyjnymi detoksami

 2. Houston Says:

  Badaja badaja i nic

 3. Blister Says:

  Article marked with the noticed of: zdrowa dieta[...]

 4. Gustaw Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do opieka pielęgniarska[...]

 5. Chocolate Thunder Says:

  Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

 6. Monika Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

 7. Kamil Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dom seniora[...]

 8. Aleks Says:

  [..] Cytowany fragment: ciemna czekolada[...]

 9. Dominik Says:

  Ja mam TSH, FT4 i TPO w normie

 10. Andrzej Says:

  Mleko krowie jest zdrowe

 11. Ignacy Says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

 12. Cezary Says:

  Article marked with the noticed of: kabina prysznicowa z sauną[...]

 13. Kinga Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ścięgno achillesa[...]

 14. Teodor Says:

  Article marked with the noticed of: wszawica[...]

 15. Urszula Says:

  a jaK DOPADNIE CHOROBA,NIE PODDAWAĆ SIĘ

 16. Maria Says:

  Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

 17. Mr. Thanksgiving Says:

  chyba przejdę się do trzeciego lekarza i zobaczymy co powie na ten temat

Powiązane tematy z artykułem: montelupich stomatologia ostryż długi trigeminia komorowa