Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad 5

Ta zmienna została następnie użyta do oszacowania złożonego względnego ryzyka.33,34 Dodatkowy drugorzędny wynik złożony obejmował jedynie śmierć matki lub okołoporodowej. W analizach wtórnych każdy z głównych wyników był porównywany w różnych grupach; do oceny ogólnego efektu przyczynowego zastosowano test Rao-Scotta z 3 stopniami swobody. Nie dokonano żadnej korekty pod kątem wielości testów. Dla podgrupy bezpośrednio obserwowanych porodów, obliczyliśmy częstości przylegania dla każdej zdefiniowanej mierzonej praktyki po 2 miesiącach i 12 miesiącach od rozpoczęcia interwencji. Ponadto obliczyliśmy łączny wynik przyuczenia sumując liczbę 18 praktyk listy kontrolnej, które należy wykonać niezależnie od statusu zdrowotnego matki-noworodka (patrz Dodatek dodatkowy). Wygenerowaliśmy średnią liczbę praktyk (przedstawionych jako ułamek 18) wykonanych w każdej grupie próbnej i porównaliśmy różnice w każdym punkcie czasowym, stosując test chi-kwadrat Rao-Scotta. 32 W celu porównania poszczególnych praktyk użyliśmy uprzedzenia -skorygowane podejście regresji logistycznej, które może obsłużyć komórki zerowe i całkowicie oddzielić punkty w obrębie warstw i klastrów.35 Wszystkie analizy statystyczne przeprowadziliśmy przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.4 (SAS Institute).
Wyniki
Charakterystyka obiektu i pacjenta
Rysunek 1. Rycina 1. Randomizacja i follow-up. Po dopasowaniu i randomizacji obiektów, dane wyjściowe dotyczące przestrzegania praktyk porodowych zebrano w 10 miejscach, aby potwierdzić pomyślne dopasowanie. Kobiety, które brały udział w bazowym gromadzeniu danych (794 w placówkach interwencyjnych i 903 w ośrodkach kontrolnych) nie zostały uwzględnione w próbie wielkości.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka obiektu i uczestników. Wszystkie 120 dopasowanych i losowo przydzielonych obiektów rozpoczęło badanie. Podczas gromadzenia danych zamknięte zostały 2 obiekty przeznaczone na remonty, które przedwcześnie przerywały rekrutację w tych obiektach i dopasowanych do nich parach. Spośród 163939 kobiet zarejestrowanych do porodu i porodu (83166 w grupie interwencyjnej i 80773 w grupie kontrolnej), 98,3% (161,107) kwalifikowało się do włączenia do badania. Spośród uprawnionych kobiet 97,9% (157 689) wyraziło zgodę (ryc. 1). Zebraliśmy wyniki 7-dniowe dla wszystkich z wyjątkiem 544 (0,3%) kobiet, które wyraziły zgodę. Nie było znaczących różnic między grupami interwencyjnymi i kontrolnymi w cechach obiektu, matki lub noworodka (Tabela 1).
Program BetterBirth został z powodzeniem wdrożony we wszystkich 60 obiektach interwencyjnych, z wysoką wiernością oczekiwanej liczby wizyt coachingowych (średnio 42,1 wizyt z 43 oczekiwanymi), interakcjami z przywództwem obiektu (średnia, 14,8 interakcji z 11 oczekiwanych) i danych obiektu- wspólne spotkania (średnio 8,6 spotkań po 11).
Przestrzeganie zasad narodzin
Tabela 2. Tabela 2. Przyczepność porodówek do porodów i lista bezpiecznych porodów WHO w 4888 dostawach w 30 obiektach. Po 2 miesiącach coachingu dwa razy w tygodniu, pracownicy porodów w placówkach interwencyjnych (1259 obserwacji) wykonywali średnio 72,8 % z 18 zmierzonych praktyk, podczas gdy osoby rodzące w zakładach kontrolnych (1304 obserwacji) wykonały 41,7% praktyk (P <0,001) (tabela 2) [hasła pokrewne: dermatolog na nfz gdańsk, przychodnia szklarska poręba, zielonkawy stolec ] [patrz też: olx prabuty, deca durabolin efekty, hormon folikulotropowy ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad 5”

 1. Old Orange Eyes Says:

  Z tarczycą tsza metoda prób i błędów

 2. Przemysław Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: hologramy cena[...]

 3. Marcin Says:

  Dwóch lekarzy mnie zbyło, wyraźnie nie chcieli tego kłopotu.

 4. Olga Says:

  siedziałam w przeciągu i nabawiłam się zapalenia stawów biodrowych

 5. Hanna Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kamica żółciowa przyczyny[...]

 6. Borys Says:

  Article marked with the noticed of: zdjęcie rentgenowskie[...]

 7. Teodor Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu najlepsze aminokwasy[...]

 8. Julia Says:

  Czasami to po prostu jakiś drobny uraz

 9. Milan Says:

  mam problem ze skaczącym ciśnieniem,

 10. Fast Draw Says:

  Bezpiecznie sie po prostu badac

 11. Oliver Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do chirurg naczyniowy[...]

 12. Tomasz Says:

  Article marked with the noticed of: metoda piórkowa brwi[...]

 13. Piotr Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kardiolog[...]

 14. Liquid Science Says:

  Te owsiki to takie cholerstwo

 15. Mad Irishman Says:

  Polecam sobie poczytać tutaj o konsekwencjach

 16. Overrun Says:

  Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

Powiązane tematy z artykułem: deca durabolin efekty hormon folikulotropowy olx prabuty