Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad 6

Opiekunowie urodzeni wykonali większość określonych czynności, takich jak ocena ciśnienia krwi i temperatury, odpowiednia higiena rąk i wczesna opieka nad noworodkiem, przy znacznie wyższych odsetkach w grupie interwencyjnej niż w grupie kontrolnej. Dostępność podaży była podobna w dwóch grupach próbnych. W placówkach interwencyjnych listę kontrolną wykorzystano przy przyjęciu do 56,8% obserwowanych porodów iw ciągu pierwszej godziny po porodzie w 74,3% obserwowanych porodów. Chociaż przestrzeganie zaleceń w placówkach interwencyjnych pozostawało znacząco wyższe niż w ośrodkach kontrolnych podczas całego badania, przestrzeganie zaleceń w grupie interwencyjnej zmniejszyło się do 61,7% praktyk na poród w ciągu 12 miesięcy lub 4 miesięcy po zakończeniu coachingu. Na przykład podawanie oksytocyny wkrótce po porodzie zmniejszyło się o prawie jedną trzecią (z 79,5% do 53,9%) między 2 a 12 miesiącem. Podobnie korzystanie z listy kontrolnej zmniejszyło się w placówkach interwencyjnych po 12 miesiącach do 17,4% przypadków przy przyjęciu i 35,1% w ciągu godziny po porodzie. W ośrodkach kontrolnych przeciętne przestrzeganie przez 18 osób mierzonej praktyki było na niskim poziomie zarówno w ciągu 2, jak i 12 miesięcy (odpowiednio 41,7% i 43,9%).
Śmiertelność i zachorowalność
Tabela 3. Tabela 3. Pierwotne i wtórne wyniki kobiet i ich noworodków zapisanych w teście. Nie znaleźliśmy znaczącej różnicy między obiektami interwencyjnymi i kontrolnymi w naszym głównym wyniku (15,1% w grupie interwencyjnej i 15,3% w grupie kontrolnej; ryzyko, 0,99, 95% przedział ufności, 0,83 do 1,18, P = 0,90) lub jakiekolwiek drugorzędne wyniki (Tabela 3). Częstotliwość zdarzeń była bardzo zróżnicowana w różnych obiektach, nawet o współczynnik 10 (ryc. S2 w Dodatku uzupełniającym). Nie stwierdzono istotnych różnic między grupami badanymi w zakresie częstości obserwacji wymaganej u kobiet lub noworodków, wycięcia macicy, transfuzji krwi lub przeniesienia międzyfazowego (skierowanie) dla kobiet lub noworodków. W analizach warstwowych nie zaobserwowaliśmy znaczących różnic między grupami w zależności od fazy interwencji (intensywny coaching, szkolenie stożkowe i 4 miesiące po interwencji), czas dostawy lub śmiertelność w zakładzie (dane nie przedstawione).
Dyskusja
Poprzednie badania sugerowały, że wdrożenie listy bezpiecznych porodów WHO i podobnie skonstruowanych narzędzi może poprawić jakość opieki, ale w tych badaniach brakowało rygorystycznych danych oceniających zarówno przestrzeganie zasadniczych praktyk porodowych, jak i zachorowalność i śmiertelność.8,9,16-18 duża dopasowana para, randomizowana z grupą kontrolną, kontrolowana próba w Uttar Pradesh w Indiach, okazało się, że program BetterBirth – oparte na coachingu wdrożenie listy kontrolnej WHO Safe Childbirth – nie miał znaczącego wpływu na nasz pierwotny wynik złożony w odniesieniu do matek i dzieci. okołoporodowy stan zdrowia (ani żadnych wtórnych skutków zdrowotnych), pomimo znacznie wyższych wskaźników przestrzegania podstawowych zasad praktyki w placówkach interwencyjnych niż w obiektach kontrolnych.
Większość zgonów matek i noworodków ma miejsce w czasie porodu iw ciągu pierwszych 7 dni po porodzie. w związku z tym konieczne są interwencje mające na celu poprawę wczesnych wyników. Teoria zmian w programie BetterBirth – że poprawa jakości opieki związanej z porodem w placówkach przełoży się na poprawę wyników pacjentów – odzwierciedla podstawowe założenia leżące u podstaw obecnej pracy porodowej w zakresie globalnego zdrowia
[hasła pokrewne: plastyka ud, świąd sromu w ciąży, choroba pląsawica huntingtona ]
[patrz też: zespol reynauda, zaldiar ulotka, mupirox maść ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad 6”

 1. Highlander Monk Says:

  Article marked with the noticed of: firma cateringowa[...]

 2. Sebastian Says:

  Pani Wiktorio, a co to były za suplementy?

 3. Bruno Says:

  [..] Cytowany fragment: dobry protetyk warszawa[...]

 4. Roksana Says:

  Moja mama tez im wierzyla

 5. Lord Pistachio Says:

  Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

 6. Dark Horse Says:

  ból długo się utrzymuje należy udać się do lekarza

 7. Nickname Master Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu gabinet kosmetyczny[...]

 8. Kaja Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: botoks[...]

 9. Neophyte Believer Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: leki[...]

 10. Anna Says:

  Skoro to jest cech genetyczna i do tego zanik produkcji laktazy

 11. Martyna Says:

  cierpiącym na przewlekłe bóle brzucha o nieustalonej przyczynie

 12. Stacker of Wheat Says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

Powiązane tematy z artykułem: mupirox maść zaldiar ulotka zespol reynauda