Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad 8

Czynniki, które nie były celem programu BetterBirth, mogły również ograniczyć jego skutki, w tym stan zdrowia kobiet i ich stan odżywienia, jakość opieki prenatalnej i poporodowej oraz jakość opieki referencyjnej dla osób o bardziej złożonych potrzebach. Pomimo starannego zaprojektowania procesu, ograniczenia pozostają. Dane dotyczące zaobserwowanego przestrzegania praktyk były dostępne tylko dla wybranej podpróbki – 4888 z 157 689 dostaw w 30 ze 120 obiektów. Ze względów praktycznych obserwacje te wykonywano w miejscach nie wybranych losowo i podczas godzin dziennych, co potencjalnie ogranicza możliwość uogólnienia na nieobserwowane porody. Zmierzone poziomy przylegania mogły być mylące, jeśli personel praktykował w odmienny sposób, gdy nie był obserwowany43. Ponadto, mimo że miary powikłań matek zgłoszone przez pacjenta zostały uprzednio potwierdzone w innych badaniach, możliwe jest 27-30 zgłaszanie nieprawidłowości, ponieważ nie sprawdź zgłoszone komplikacje z dokumentacją medyczną lub badaniem lekarskim. Niektórzy pracownicy próbni byli świadomi zadań zakładu; jednak członkowie personelu gromadzący większość danych wynikowych nie byli świadomi zadań zakładu. Ponadto 7-dniowe informacje o wynikach zebrano między 8 a 42 dniem po porodzie. Stąd przypominanie o uprzedzeniach mogło wpłynąć na zgłaszanie zachorowalności na matkę, ale prawdopodobnie nie wpłynęło na zgłaszanie śmiertelności. Podczas gdy docelowa wielkość próby wynosiła 171,964, ostateczna wielkość próby wynosiła 157 689 (91,7% celu). Nasza stopa zdarzeń była jednak znacznie wyższa niż oczekiwano. W analizie mocy post hoc, mieliśmy 80% mocy, aby wykryć względną różnicę 9,08% w szybkości pierwotnego wyniku złożonego między dwiema grupami. Wreszcie, wdrożenie badania w tylko jednym regionie Indii ogranicza możliwość generalizacji wyników. To, czy program BetterBirth może osiągnąć poprawę wyników zdrowotnych w otoczeniu, na przykład z wyższym poziomem odniesienia w stosunku do praktyk, odmienny system opieki zdrowotnej lub organizacja na poziomie zakładu lub inna populacja pacjentów nie jest znana.
Okazało się, że wdrożenie opartej na coachingu listy bezpiecznej porodów WHO nie miało znaczącego wpływu na niekorzystne wyniki zdrowotne matki i okołoporodowej, pomimo pozytywnego wpływu na podstawowe praktyki porodowe. Wysokiej jakości badania nad zakrojonymi na szeroką skalę programami poprawy porodu muszą nadal mierzyć zarówno procesy, jak i wyniki opieki, ponieważ obecnie nie mamy pełnego zrozumienia złożonej interakcji między jakością opieki, kontekstem i wynikami.
[przypisy: ciemnozielony stolec, lek bez recepty na zapalenie pęcherza, układ siateczkowo śródbłonkowy ]
[hasła pokrewne: mukopolisacharydy, miflonide ulotka, violetta 3 online ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad 8”

 1. Airport Hobo Says:

  Brednia brednię pogania

 2. Hubert Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Ekologiczne migdały[...]

 3. Night Train Says:

  mleko nie dostarcza wapnia

 4. Aleksander Says:

  leczenie raka jądra polega na jego usunięciu

 5. Rafał Says:

  To sa sprawdzone informacje czy dopiero w fazie testow klinicznych

 6. Oliwia Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: uśmiech[...]

 7. Katarzyna Says:

  [..] Cytowany fragment: kurs microblading[...]

 8. Papa Smurf Says:

  Article marked with the noticed of: medycyna naturalna[...]

 9. Crash Override Says:

  Prośbę o podanie nazwy ziół

 10. Nickname Master Says:

  nie trzeba katować się restrykcyjnymi detoksami

 11. Neophyte Believer Says:

  Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

Powiązane tematy z artykułem: miflonide ulotka mukopolisacharydy violetta 3 online