Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad

Postawiliśmy hipotezę, że interwencja ta, wdrożona na poziomie zakładu (klastra), doprowadziłaby do zmniejszenia złożonego wyniku martwego urodzenia, wczesnej śmierci noworodka, śmierci matki lub ciężkich powikłań u matki w dniach 0 do 7. Metody
Wersja próbna
Przeprowadziliśmy randomizowaną, kontrolowaną próbę w rządowych placówkach opieki zdrowotnej, która otrzymała program BetterBirth, opartą na coachingu implementację WHO Safe Childbirth Checklist (60 obiektów) lub istniejący standard opieki (60 obiektów) . Opisaliśmy metody BetterBirth Trial, 19 interwencji BetterBirth, 20,21 i naszego systemu zapewnienia jakości danych22 w innym miejscu. Protokół próbny i plan analizy statystycznej są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Sponsor testowy (Fundacja Billa i Melindy Gates) dokonał przeglądu projektu badania i obliczeń wielkości próby, ale nie był zaangażowany w gromadzenie danych, zarządzanie nimi, analizę ani interpretację; napisanie manuskryptu; lub decyzja o przesłaniu manuskryptu do publikacji.
Ustawienie próbne i uczestnicy
Najbardziej zaludnione państwo w Indiach (204 miliony, 77% obszarów wiejskich), 23 Uttar Pradesh jest regionem o wysokim priorytecie dla krajowych i międzynarodowych organizacji zdrowia publicznego ze względu na jego wysoką śmiertelność noworodków (32 na 1000 żywych urodzeń) i śmiertelność matek (258 na 100 000 urodzeń) .24,25 Rząd Uttar Pradesh zezwalał na rozprawę w 38 okręgach, w których zidentyfikowaliśmy 320 kwalifikujących się obiektów. Uznaliśmy, że obiekt kwalifikuje się, jeśli został wyznaczony jako główny ośrodek zdrowia, ośrodek zdrowia społeczności lub pierwsza jednostka skierowania; co najmniej 1000 dostaw rocznie; posiadał co najmniej trzy osoby rodzące z wykształceniem co najmniej poziomu pomocniczej położnej; nie miały innych równoległych programów poprawy jakości lub badań; a także kierownictwo okręgów i zakładów chętnych do udziału. Ostateczna próba próbna obejmowała 120 obiektów w 24 okręgach (patrz Dodatek dodatkowy dostępny na stronie).
Dopasowaliśmy obiekty (tj. Klastry) na podstawie następujących kryteriów przed randomizacją: strefa geograficzna, klasyfikacja funkcjonalna (główny ośrodek zdrowia, ośrodek zdrowia społeczności lub pierwsza jednostka skierowania), odległość do szpitala rejonowego, roczna liczba urodzeń i liczba porodów. Losowo przypisaliśmy obiekty do grup próbnych w każdej dopasowanej parze. Po dopasowaniu i randomizacji zebrano podstawowe dane dotyczące przestrzegania praktyki w 10 witrynach, aby potwierdzić pomyślne dopasowanie.
Kobiety, które zarejestrowały się do pracy i świadczenia – z wyjątkiem kobiet, które dostarczono poza placówkę, kobiety, które otrzymały skierowanie z innego zakładu lub kobiety, które przyjęto do aborcji – kwalifikują się do rozprawy. W każdej placówce interwencyjnej i dopasowanym miejscu kontroli zaczęliśmy rejestrować pacjentów 2 miesiące po rozpoczęciu interwencji. Rekrutacja trwała do momentu, w którym docelowy rozmiar próbki został osiągnięty lub do 24 tygodni po zakończeniu interwencji, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, z 12-tygodniową minimalną obserwacją.
Interwencja
Wdrożyliśmy program BetterBirth zgodnie z modelem Engage-Launch-Support (ryc
[przypisy: ciemnozielony stolec, skurcz tężcowy, tlenek cynku cena ]
[więcej w: neurotop retard, zespół kanału guyona, zespoły mielodysplastyczne ]

Tags: , ,

This entry was posted on niedziela, Wrzesień 1st, 2019 at 10:28 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

No Responses to “Wyniki programu WHO Safe Childbirth Checklist w oparciu o coaching w Indiach ad”

 1. Onion King Says:

  Widzę lekką poprawę

 2. Szymon Says:

  Znajomy ma gospodarstwo i rente, popija wódeczke, a rente dostał na ciśnienie.

 3. Day Hawk Says:

  Article marked with the noticed of: psycholog Rzeszów[...]

 4. Amelia Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu logopedia[...]

 5. Diana Says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 6. Konrad Says:

  idź do apteki po jakiś suplement i z głowy

 7. Mia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do depilacja laserowa gdańsk[...]

 8. Zofia Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu peruka[...]

 9. Piotr Says:

  Nie ma czegoś takiego, jak „medycyna alternatywna”

 10. Diana Says:

  Moja Mama miała tętniaka

 11. Married Man Says:

  Wiecie, droga redakcjo co mnie bardzo złości?

 12. Kingfisher Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do alergia u dzieci[...]

 13. Houston Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: catering dietetyczny Poznań[...]

 14. Jan Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do soczewki[...]

 15. Dawid Says:

  Jak prawidłowo ułożyć chorego na boku?

 16. Mr. Lucky Says:

  Kurcze miesni to cukier w diecie

 17. Cezary Says:

  moja matka jadła w życiu mnóstwo mleka

Powiązane tematy z artykułem: neurotop retard zespół kanału guyona zespoły mielodysplastyczne